Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Wpisz swój adres e-mail. Prześlemy Ci link do zresetowania hasła.

Wróć do logowania

Czy na pewno?

Ta akcja jest nieodwracalna.

Twój Profil

Witaj, Gość!

Historia zamówień

Edycja danych


Zmiana hasła

Dostawa

    Jak wyleczyć nużeńca ocznego?

    Wojna o świcie i po zmierzchu

    Aby wygrać z nużeńcem, musisz stać się mistrzem taktyki. Ten opancerzony pasożyt w ciągu dnia siedzi głęboko ukryty w gruczołach, śmiejąc się z Twoich kropel do oczu. Atakuje dopiero nocą – wychodzi na powierzchnię skóry, by się rozmnożyć, kradnąc przy tym naszą naturalną melatoninę! Jeśli przemywasz rzęsy tylko rano, już przegrałeś.

    Ilustracja do artykułu

    Czas to Twój największy wróg i sojusznik

    Pasożyt żyje kilkanaście dni, a jaja zakopane w głębokich okopach skóry potrafią przetrwać naprawdę długo. Dlatego, jeśli zacząłeś kurację i czujesz poprawę po tygodniu, a potem odpuszczasz – gwarantuję, że zrobisz krok w tył. Kluczem jest mordercza konsekwencja. Mój pełny proces wybijania nużeńca zajął mi równo 120 dni, przerywając cykle życiowe kolejnych wykluwających się pokoleń.

    Mechaniczne usuwanie zatorów

    Zabicie pasożyta to połowa sukcesu. Trzeba jeszcze opróżnić gruczoły Meiboma, które zatykają się po brzegi zacementowanymi resztkami nużeńca i gęstym łojem. W moim planie wdrożyłem również samodzielne, specyficzne masaże specjalną okulistyczną pęsetą.

    Twój plan bitwy: Jak przygotować "godzinę zero" przed pójściem spać? W jakiej temperaturze prać pościel, jak używać pęsety Arita by się nie skrzywdzić i jak wygląda pełen reżim sanitarny od rana do wieczora? Mój rygorystyczny protokół 120 dni znajdziesz w e-booku "Pokonać Nużeńca".

    Komentarze (49)

    Beata19.04.2025 17:55
    Dziękuję, wlałeś we mnie nadzieję, ze się z tego wyleczę. U mnie także objawy na twarzy, nos, uszy, skóra głowy.
    Nie poddaję się
    Ewa30.12.2024 13:15
    Czy Posela będzie na pewno odpowiednia? Znalazłam informację, że nie niszczy dojrzałych osobników.
    Autor bloga Autor wpisu30.12.2024 15:23
    U mnie po badaniu nużeńców nie wykazało, wiec mi pomogło. Jeśli masz wątpliwości najlepiej skonsultować się z lekarzem okulistą.
    Ewa31.12.2024 16:59
    Iwermektyne Tobie zapisał okulista ? Mógłbyś podać namiary na klinikę i lekarza? Oczy miałeś zainfekowane czy twarz też? Zastanawiam się dlaczego to nas zaatakowało.
    Bella18.11.2024 07:31
    Czy czułeś że coś chodzi Tobie po twarzy, powiekach ? Zwłaszcza w nocy, w dzień też?
    Autor bloga Autor wpisu19.11.2024 15:03
    Raczej nie zauważyłem, albo nie skupiałem się na takich objawach.
    Janex27.01.2024 10:54
    Pojawił się nowy lek na demodex w USA:Xdemvy
    Lotilaner ophthalmic solution 0,25%Miejmy nadzieję że pojawi się on szybko w Polsce.
    Ula29.09.2024 23:20
    Jestem w trakcie użytkowania. Zobaczymy, czy pomoze.
    Kamila08.02.2026 22:24
    Skąd nabyła Pani ten lek?
    Tomasz18.02.2023 16:51
    Cześć, wieczorne czyszczenie brzegów powiek chusteczkami robiłeś bezpośrednio po wymasowaniu ogrzanych powiek, czy po jakimś czasie, np. po godzinie, jak oczy trochę „ostygną”. Nie wiem czy ma to znaczenie, ale lepiej jest wykonać czyszczenie chusteczkami o 19, czy o np. o 23, tuż przed położeniem się do łóżka?
    Autor bloga Autor wpisu20.02.2023 12:14
    Chusteczki używałem przed pójściem spać, przetarłem oczy chusteczkami i nie zmywając tego poszedłem spać. Ogrzewanie wiadomo, że najlepiej zdecydowanie wcześniej np. o tej 19.
    Anna13.02.2023 11:25
    Cześć, mam pytanie dotyczące zabiegu e-eye, czy te zabiegi należy wykonywać potem do końca życia np. w odstępie jednego roku bo w innym wypadku problem ZSO będzie nawracał? I jakie są skutki uboczne tego zabiegu?
    Autor bloga Autor wpisu13.02.2023 11:41
    Skutków ubocznych póki co nie zaobserwowałem. Po samym zabiegu skóra może być zaczerwienieniona lekko jeśli masz wrażliwa bardzo skore na twarzy.Sam efekt zabiegu utrzymuje się około roku, czasami do dwóch lat. Później po prostu będzie z zso tak jak wcześniej przed zabiegiem lub ciut lepiej.ZSO raczej jak już się pojawi to jest z Toba na zawsze, raczej nie widziałem żadnej metody aby przywrócić prawidłowe nawilżenie innymi metodami.Aczkowiek jeśli jest to lekkie zso to może pomoże e eye np na dłużej ciężko powiedzieć. Spróbuj i zobaczysz co będzie.
    Tomasz30.01.2023 10:30
    Hej, od kilku miesięcy walczę z nurzeńcem, stosuję chusteczki Demoxoft do przecierania powiek, na oczy polecono mi lipożel, który mocno podrażnia mi oczy. Czy warto go stosować?
    Autor bloga Autor wpisu31.01.2023 20:57
    Zdecydowanie nie. Ani demoxoft ani lipożel nie pomogą na nużeńca. Produkty te są dobre, ale dla utrzymania po prostu higieny powiek i oczu.
    Asia21.05.2022 20:12
    czesc…jest w Polsce iwermektyna pod nazwa Posela..chcialm Ciebie zapytac czy miales jakies skutki uboczne po niej? bo jakos sie lekko boje to wziasc i nie wiem czy slusznie:)
    pozdrawiam
    Autor bloga Autor wpisu21.05.2022 20:26
    Ja brałem zagraniczną, jak również 2 znane mi dobrze osoby. Nie mieliśmy kompletnie żadnych negatywnych skutków. Świetna sprawa, że pojawiła się w Polsce iwermektyna 🙂 wiadomo, że w takim razie kompletnie nie ma sensu brać nic z zagranicy.
    Asia23.05.2022 12:59
    ok dzieki..a u jakiego lekarza byles w Krakowie, u Katarzyna Molęda-Gładysz? tak jak poleca poradnia suchcego oka? czy tam z miejsca moge zrobic badanie, miec wizyte i ew, jakis zabieg na 1dnym razem, poniewaz przyjade z innego miasta
    Autor bloga Autor wpisu23.05.2022 13:13
    Ja byłem u Lek. Michał Baćko i byłem zadowolony. Kilka osób z którymi pisałem było u Lek. Katarzyna Molęda-Gładysz i powiedzmy zdania są podzielone, 50% zadowolona drugie 50% tak średnio. To chyba zależy od lekarza co Ci stwierdzi po pierwszej wizycie, ale obawiam się że może być problem z wykonaniem ew. zabiegu na pierwszej wizycie. Przy kolejnej wizycie gdy będziesz umówiona na zabieg, to wtedy już można zgrać jedno i drugie.
    Asia23.05.2022 13:38
    ok. rozumiem. A czy dostawales tez oprocz tych roznych zabiegow jakies krople lub masci takie robione w aptece (z antybiotykiem itp) i czy oni tam Ci zlecili brac ta iwermektyne czy to juz na walsna reke ogarniales?
    Autor bloga Autor wpisu23.05.2022 13:42
    Na własną rękę ogarniałem ivermektynę, z nimi na ten temat nie rozmawiałem. Robionych maści nie dostałem, ale krople i maść gotową z antybiobiotykiem typu „maxitrol” to już miałem przypisane np. po zabiegu pęsetą arita, gdy lekarz udrożnil mi gruczoły meiboma.
    Asia23.05.2022 13:45
    ok , bo pisze teraz z klinika oni twierdza ze w poradni suchego oka tylko ta Pani doktor przyjmuje…
    Asia23.05.2022 13:48
    i jeszcze mam pytanie czy po tych zabeigach np- czyszczenia powiek, badz wyciskania oczy sa spuchniete i bolesne? czy nie ma sladu po zabiegu?
    Autor bloga Autor wpisu23.05.2022 13:49
    Być może od czasu mojej ostatniej wizyty się już coś pozmieniało. W Krakowie rozpoczynałem swoją walkę z chorobą, teraz już od 2-3 lat jestem pod opieką kliniki w Głogowie, więc szczerze nie wiem jak to teraz w Krakowie wygląda. Być może ta Molenda będzie wstanie też sensownie pomóc, ciężko mi tutaj doradzić.
    Autor bloga Autor wpisu23.05.2022 13:54
    Po wyciskaniu pesetą okulistyczną, mogą być popuchnięte dzień/dwa, bardziej jeden dzień niż dwa, raczej dostaniesz po tym jakąś maść z antybiotykiem oraz sterydem działającym przeciwzapalnie tak zapobiegawczo. Jeśli masz już w miarę drożne i tylko od czasu do czasu w domu sobie dbasz sama pęsetą okulistyczną o drożność, to z reguły po godzinie, max kilku nie ma śladu w kwestii popuchnięcia.
    Po zabiegu thermoflo nie ma śladu.
    Po e-eye jeśli masz bardzo delikatną skórę, może być lekkie zaczerwienienie dzień czy dwa, ale to trzeba mieć wyjątkowo delikatną skórę wokół oczu, np. ja taką mam niestety 🙂 i przez jeden dzień mam lekko zaczerwienione.
    Zabieg rexon-eye (Wrocław) tutaj nie miałem żadnego śladu.
    Bólu nie ma po żadnym zabiegu.
    Asia23.05.2022 14:22
    dzieki za pomoc… strasznie to męczące. Za kilka dni wezme ta iwermektyne i zobaczymy, mam nadzieje, ze troche pomoze..a dopiero latem bede mogla odwiedzic kinike. Niestety 2 na 4 okulitow zbagatelizowalo problem i to 2ch niby najlepszych u mnie w miescie..cyt”bo to takie nie wiadomo jakie, ani w jedna ani w druga te obajwy” i dal krople na alergie mimio, ze sugerowalam nużeńca. Iwermektyne zapisala mi dermatolg, ktora tez nie wiedziała, zejest juz w PL dostepna, ale bardzo sie ucieszyla i wypisala bez problemu, bo okulista stwierdzil ze nie wypisze bo to nie jej działka..wiec męczące sa te historie w diagnozie, leczeniu itp.trzeba troche sie nalatac a szkoda bo jest to dosc częsty problem
    Asia23.05.2022 14:48
    przepraszam, ze tak truje…ale piszesz ze miales 1wsza wizyte z diagnoza i potem kolejna kontrolna i zabieg, wiec co miałes zlecone na ten okres? jakie leczenie? tylko te chusteczki itp?
    Dawid27.07.2022 11:56
    niko, czy iwermektyna wypleniła u Ciebie nużeńca?
    Autor bloga Autor wpisu27.07.2022 14:42
    Pozbyłem się nużeńca stosując wszystko to co opisałem w tym artykule. Kompleksowo trzeba do tego podejść, nie ma magicznej jednej tabletki.
    Monika23.08.2022 11:09
    Cześć Asia czy możemy porozmawiać o tym problemie?
    Anna20.02.2023 13:07
    Gdzie robiłeś we Wrocławiu zabieg rexon-eye?Ja na razie jestem po dwóch zabiegach Intensive Pulse Light, IPL, Po zabiegu „wyciskanie” gruczołów pęsetą- dla mnie bardzo bardzo bolesne.
    spektakularnych efektów na razie nie widzę (+ ponad miesiąc okłady ciepłe co wieczór, masażeoczu i przemywanie kilka razy dziennie chusteczkami).
    Autor bloga Autor wpisu20.02.2023 13:16
    Hej w klinice helemejko.
    helemejko.pl
    Beata18.05.2025 09:14
    Cześć,
    Czy mogłabym osobiście z Tobą porozmawiać? Lub napisać priv.
    Moj przypadek jest bardzo trudny.
    Paulina01.07.2025 10:22
    hej, u kogo w Głogowie?
    Autor bloga Autor wpisu01.07.2025 10:29
    dr Karol Nienartowicz
    Maria27.07.2021 17:47
    Mam tę okropną przypadłość czyli nużeńca .Dermokosmetyki przepisane przez lekarza nie dały efektu. Dosyć skutecznym preparatem jest DEMODEX chusteczki i spray .Stosuje też olejek herbaciany na miejsca na twarzy i wrotycz razem z piołunem do przemywania oczu i twarzy. Krople do nawilżania oczu i sól fizjologiczną do płukania oczu. Męczę się już dwa miesiące i nie wiem kiedy to się skończy.
    Beata03.06.2021 13:58
    Witam
    Proszę o info gdzie kupić tabletki iwermektyna Słyszałam że jest dużo podrobek
    Dawid27.07.2022 11:54
    Mi dr n.med z jednej z „klinik” w Sopocie, a także jedna z innych lekarek polecała iwermektynę pod nazwą Stromectol prod. MSD. Ponoć jako jedyna działa. O tyle ciekawe, że u innych producentów skład jest taki sam :/ Nie mniej jednak, na chwilę obecną lek jest wycofany z Polski, więc żaden lekarz nie wyda recepty na niego. Po prostu nie ma takiej możliwości w obecnym systemie komputerowym NFZ. Wobec czego pozostaje samodzielne organizowanie. Mi przy wadze 80kg zalecił wziąć 5 tabletek – nie wiem o jakim stężeniu – tyle co się orientowałem to opakowania są po 4 tabletki i wychodziło ok 200euro.Swoją drogą podważałem metodykę sprawdzania czy ma się nużeńca czy też nie – ponieważ, skoro na każdej osobie one bytują, ale tylko niektórzy mają objawy, to czy pobierając rzęsy, nie trafi się ze 100% pewnością na ich obecność i tym samym wynik będzie pozytywny? Jedna z okulistek stwierdziła, że jeśli został wykryty to na pewno jest – nie wiem co o tym myśleć.
    Autor bloga Autor wpisu27.07.2022 14:40
    W Polsce na tą chwile iwermektyna występuje w tabletkach pod nazwą Posela. Więc możesz załatwić receptę i stosować zgodnie z zaleceniami. Pamiętaj tylko, aby bezwzględnie skonsultować to z lekarzem – nie lecz się na własną rękę! Skład jest ten sam.Wynik badania na nużeńca z rzęs określa się jako pozytywny po spełnieniu wytycznych laboratoryjnych, choćby takich jak ilość nużeńców na cm2 i pewnie kilku jeszcze innych parametrów o których wiedzą tylko specjaliści.

    Dodaj komentarz

    Uwaga

    Potwierdzenie usunięcia

    Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz? Ta operacja jest nieodwracalna.

    Edytuj komentarz

    Logowanie Administratora

    Reset hasła

    Podaj swój login. Nowe hasło zostanie wysłane na powiązany adres e-mail.

    Wróć do logowania