MGD, ZSO – zabieg E-Eye, moja opinia

MGD – czyli dysfunkcja gruczołów meiboma. Objawia się niedrożnością kanalików powiekowych. Powodów może być naprawdę wiele, przykładowo zbyt mała produkcja lipidów (oleju) potrzebnego do nawilżenia naszego oka, jej zła jakość, bądź paradoksalnie nadprodukcja tej wydzieliny. Konsekwencją może być blokowanie się jej tuż przy ujściu gruczołów na krawędzi brzegów powiek.

Koszt i ilość zabiegów

Koszt zabiegu to około 1000-1500 zł za serię 4 zabiegów.

Jak wygląda i na czym polega zabieg e-eye

Zabieg E-Eye korzysta z technologii IRPL (Intense Regulated Pulsed Light: wielobarwne -polichromatyczne- światło pulsacyjne). Zabieg ten wykonuje stymulację nerwu przywspółczulnego. Ma on pobudzić gruczoły meiboma do wydajniejszej pracy, a w efekcie ma się to przełożyć na lepszą strukturę filmu łzowego, powodując ustąpienie objawów zespołu suchego oka czy MGD.

Przed rozpoczęciem zabiegu kładziemy się wygodnie w pozycji leżącej, zamykamy oczy i nakładamy specjalne ochronne okulary na gałki oczne. Lekarz nakłada żel pod dolnymi powiekami oraz przy skroni który będzie chronić naszą skórę. Następnie przykłada głowicę pod dolna powieką i aplikuje Nam serię 5 błysków pod każdym okiem. Samego światła nie widzimy, może delikatną poświatę, za to da się odczuć takie delikatne jak by “rażenie prądem” tak Ja to odbierałem i duże ciepło. Które po ułamku sekundy już znikało. Nie jest to może bolesne ale dość nieprzyjemne.

Moja opinia

Miałem zdiagnozowane 4 stadium MGD czyli najwyższy stopień niewydolności gruczołów meiboma. Konsekwencją było blokowanie się wydzieliny tuż przy ujściu gruczołów i w efekcie stanów zapalnych czy ZSO. Przed wykonaniem zabiegu e-eye wykonałem również zabiegi thermoflo oraz rexon-eye które w moim odczuciu przy moich problemach pomogły w niewielkim stopniu rozrzedzić wydzielinę w gruczołach meiboma.

Zabieg e-eye również nie rozwiązał całkowicie mojego problemu, aczkolwiek sprawił, że moje oczy odzyskały trochę blasku i to co powinno być białe w większości sytuacji takie jest. Wiadomo nadal muszę unikać klimatyzacji itp spraw oraz korzystać z kropli nawilżających jednak moje życie stało się dużo bardziej przyjemne. Jestem wstanie zauważyć wydostającą się wydzielinę na brzegi powiek podczas mrugania która się nie blokuje a łączy z łzami.

Czy mogę polecić ten zabieg, zdecydowanie warto wykonać taki zabieg. Musimy pamiętać, że nie jest to lekarstwo dożywotnie i będziemy musieli skorzystać z jego pomocy kolejny raz za około rok czasu.

Możesz zobaczyć także

Jeden komentarz

  1. Hej. Ja mam podobny problem. MGD bardzo poważne. Miałam 3 IPL moje gruczoły nie chcą się otworzyć o kompresach. Jakich kropli używasz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *