Jak wyleczyć nużeńca ocznego?


Leczenie nużeńca ocznego

Wyleczenie nużeńca ocznego, nie jest niemożliwe. Jest trudne i uciążliwe ponieważ musi być regularne i stosowane pomimo braku szybkich efektów. Poniżej przedstawię sprawdzoną i skuteczną terapię leczenia nużeńca ocznego na moim przykładzie gdzie efekty leczenia zaobserwowałem około 40 dnia od rozpoczęcia kuracji. Leczenie tej choroby niestety uszczupli nasz domowy budżet, jednak nasze zdrowie jest tego warte!

Produkty używane w czasie leczenia

Diagnoza i wizyta u okulisty

Przed przystąpieniem do używania powyższych produktów musimy koniecznie udać się do laboratorium i wykonać prosty test na nużeńca. Tylko wtedy będziemy pewni, że to właśnie ta choroba Nas dotknęła i podejmiemy skuteczne leczenie.

Drugim etapem jest wizyta u dobrego okulisty, z swojej strony polecam wizytę w jednej z dwóch klinik:

Przy nużeńcu ocznym, popuchniętych powiekach jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że mamy również zaczopowane, niewydolne gruczoły meiboma. Potrzebne będzie mechaniczne udrożnienie tych gruczołów (prosty i szybki zabieg pęseta okulistyczną, trochę niewygodny, ale dający ogromną ulgę, oczywiście przy zastosowaniu kropli znieczulających). Lekarz po badaniu oceni czy jest to konieczne i w razie co wykona ten zabieg.

Leczenie właściwe

Po wizycie u lekarza okulisty, zadbaniu o drożność gruczołów meiboma możemy przejść do leczenia właściwego które będziemy wykonywać następująco:

 LPProduktDniPoraUwagi
1Kompres termiczny na USBcodziennieWieczórWykonujemy ciepły okład trwający 15 mint a następnie masujemy delikatnie powieki, górną z góry do dołu, dolna z dołu do góry.
2Sól fizjologicznacodziennieRano
Wieczór
Przemywamy brzegi powiek solą fizjologiczną.
3Chusteczki Cliradex120 dniWieczórPo ciepłym kompresie przemywamy powieki, brwi oraz twarz zgodnie z załączona instrukcją.
4Tabletki iwermektyna42 dnico dwa tygodnieZażywamy 3 dawki. Zgodnie z instrukcja dawkowania. Dawka musi być idealnie dobrana do wagi ciała, inaczej nie będzie skuteczna.
5Krople nawilżające Xedrenio Forte120 dniod 2 do 4 razy dziennieMusimy regularnie dbać o prawidłowe nawilżenie w celu ochrony gałki ocznej.
6Pęseta Arita (opcjonalnie)max 1 raz w tygodniuWieczórW przypadku widocznego blokowania się gruczołów meiboma warto użyć pęsety Arita, ponieważ w moim przypadku masaże okazały się na początku leczenia niewystarczające (link do tutoriala jak się z tym obchodzić, można to również skonsultować z lekarzem okulistą).

Wiem, że chusteczki Cliradex są bardzo drogie i możecie ewentualnie spróbować zamienić ja na blephademodex, które są zdecydowanie słabsze od Cliradex.

Wspomaganie organizmu

 • Witaminy Nutrof Total
 • Codzienne jedzenie warzyw oraz owoców
 • Papierosy, alkohol na okres kuracji 120 dni trzeba całkowicie odstawić
 • Unikanie stresu

Pranie pościeli, podszewek itd, raz w tygodniu w temperaturze 80 stopni. Do twarzy używamy tylko ręczników papierowych i co 1-2 dni zmieniamy zwykły. Ręczniki oczywiście również pierzemy w 80 stopniach.

Podsumowanie

Po 4 miesiącach leczenia udajemy się na wizytę kontrolną w laboratorium i cieszymy się z negatywnego wyniku.

Może się również okazać, że pomimo braku nużeńców sprawność gruczołów meiboma pozostanie zachwiana, tak było w moim przypadku. Z pomocą przychodzi kilka zabiegów takich jak zabieg e-eye, thermoflo czy rexon-eye które pomoga podreperować sprawność gruczołów meiboma.

Więcej informacji o zabiegach oraz mojej opinii na ich temat możecie znaleźć tutaj.

Pamiętaj! nie wolno Ci przerywać, ani robić przerw w leczeniu. Kilkudniowa przerwa może oznaczać, że całe leczenie pójdzie na marne i wszystko trzeba będzie zacząć od nowa!

Jeśli macie własną sprawdzoną metodę na pozbycie się demodex zapraszam do dyskusji 🙂

Możesz zobaczyć także

8 komentarzy

  1. Cześć,

   tabletki można nabyć w USA, Niemczech, krajach azjatyckich itd. Oczywiście potrzebna będzie recepta od lekarza. Można też nabyć drogą niezbyt legal, ale to już trzeba sobie w własnym zakresie ogarnąć na własną odpowiedzialność.

   😉

 1. Mam wizytę po 6 tyg kuracji i zapytam o kondycję tych gruczołów. Szczerze mówiąc od Ciebie się dowiedziałem że mogą być zapchane. Okulista nic nie sugerował. Dam znać po wizycie.

  1. No warto sprawdzić bo nużeniec krótki bytuje właśnie w gruczołach meiboma i je “uszkadza”. Być może u Ciebie jest ok, ale warto temat zbadać i zgłębić.

  2. Jestem po wizycie i kontroli oczu po 6 tygodniach. Gruczoły nie są zapchane, nie widać też nużeńca. Zrobiłam dobrą robotę przez te 6 tygodni, ale nie zakończyłam leczenia. Dużo dowiedziałam się z twojego wpisu i bardzo dziękuję.

 2. Dziękuję za ten wpis, długo męczyłam się z opuchniętymi i czerwonymi oczami aż do diagnozy że mam nużeńca rzęs. Właśnie zaczynam kurację i mam nadzieję zmniejszyć objawy do minimum. Czy po kuracji robisz coś profilaktycznie?
  Pozdrawiam

  1. Po kuracji, biorę cały czas regularnie witaminy nutrof total, raz w tygodniu przetrę oczy chusteczka blephademodex. To tylko z pielęgnacji.

   Pytanie jak z Twoja sprawnością gruczołów meiboma, bo ja zrobiłem dwa zabiegi e-eye aby przywrócić lepsza ich sprawność i aby poprawiło się nawilżenie oczu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *