MGD, ZSO – zabieg thermoflo, moja opinia

MGD – czyli dysfunkcja gruczołów meiboma. Objawia się niedrożnością kanalików powiekowych. Powodów może być naprawdę wiele, przykładowo zbyt mała produkcja lipidów (oleju) potrzebnego do nawilżenia naszego oka, jej zła jakość, bądź paradoksalnie nadprodukcja tej wydzieliny co w konsekwencji powoduję blokowanie się jej tuż przy ujściu gruczołów na krawędzi brzegów powiek.

Koszt i ilość zabiegów

Koszt zabiegu to około 500-700 zł za serię 4 zabiegów.

Jak wygląda zabieg

Zabieg polega na masażu powiek specjalną końcówką o stałej temperaturze. Trwa ok. 8-12 minut, przy czym unikamy tu nieprzyjemnego wyciskania gruczołów. Producent deklaruje, że potrzebne są 4 zabiegi w odstępie 2-3 tygodni aby uzyskać widoczną poprawę.

Moja opinia

Miałem wykonywany ten zabieg. Sam w sobie jest bardzo przyjemny. Kładziemy się na wygodnym fotelu, zamykamy oczy. w tym momencie mamy nakładany ochronny żel na powieki i następnie metalową ciepłą końcówka odbywa się masaż w kierunku ujść gruczołów. Zabieg sam w sobie jest bardzo przyjemny, no ale oczekujemy skuteczności a nie SPA 🙂

Przy lekkim ZSO spowodowanym dysfunkcja gruczołów meiboma zabieg na pewno okaże się bardzo pomocny i pomoże trochę podreperować nawilżenie oczu. Jednak moja dysfunkcja została zaklasyfikowana jako 4 stadium, czyli bardzo częste blokowanie się wydzieliny z powodu zbyt małej jej produkcji.

Zabieg niestety problemu mojego nie rozwiązał, aczkolwiek sprawił że wydzielina stała się mniej gęsta. Blokowanie w dalszym ciągu miało miejsce i nie mogłem zrezygnować z codziennych ciepłych okładów oraz domowego masażu nawet po ukończeniu 4 zabiegów.

Czy poleciałbym ten zabieg osobą z typowym problemem MGD? ciężko powiedzieć. Na pewno nie wyleczy waszego problemu. Poprawi trochę komfort życia ale w małym stopniu. Wybór należy do Was. Niewątpliwym jego plusem jest przystępna cena jak na standardy zabiegów medycznych.

0 0 głosów
Ocena artykułu

Możesz zobaczyć także

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments