Czym się leczymy…

Środków na nużeńca jak mogliście zauważyć jest całe mnóstwo, producenci przebiją się jak tylko mogą by zaoferować nam swoje produkty. Poniżej opisałem krótko czym charakteryzują się produkty których będziemy używać w celu wyleczenia.

Cliradex

Cliradex? stanowi rezultat ponad 20 lat badań nad chorobami powierzchni oka. To bezkompromisowe podporządkowanie jakości i doskonałości sprawiło, że Cliradex? jest (w USA) środkiem nr 1 rekomendowanym przez lekarzy do higieny powiek w przypadku suchych, podrażnionych oczu.

Zastrzeżony w pełni naturalny skład Cliradex-u jest bezpieczny do codziennego użycia i regularnej higieny oczu i twarzy. Cliradex? jest wilgotną chusteczką, a jego kluczowym składnikiem jest 4-Terpineol, aktywny składnik olejku drzewa herbacianego (Melaleuca alternifolia). Cliradex? jest jedynym dostępnym na rynku produktem, który zawiera wyizolowany 4-Terpineol (inaczej: Terpinen-4-ol).

Cliradex zawiera 4-5% TTO 4-Terpineol, środka który zabija nużeńce.

Blephademodex

Gotowe do użycia chusteczki nasączone są  specjalistycznym płynem oczyszczającym zawierającym:

  • Terpinen-4-ol – aktywny składnik wyizolowany z olejku drzewa herbacianego, o wysokim stopniu czystości, który ma właściwości biobójcze na nużeńca, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze.
  • Hialuronian sodu – naturalny środek nawilżający skórę, który ma właściwości kojące, łagodzące i regenerujące skórę wrażliwą i podrażnioną.

Blephademodex®  zastosowanie:

  • Codzienna higieny powiek w przypadku infekcji nużeńcami (Demodex)
  • Do łagodzenia objawów infekcji powiek lub stanów zapalnych spowodowanych przez nużeńce (Demodex)

Blephademodex® zawiera 2,5 % TTO 4-Terpineol, środka który zabija nużeńce.

Iwermektyna (w polsce pod nazwą Posela)

Jest stosowana w leczeniu chorób które są powodowane przez niektóre pasożyty. Iwermektyna jest antypasożytowym lekiem. Znana jest pod kilkoma nazwami ivermectin, iwermektyna, stromectol. Lek ten wykazuje szerokie działanie na inne pasożyty takie jak glista ludzka, włosogłówka ludzka, owsik ludzki i wszy jest uważane za korzystny efekt uboczny.

Xedrenio Forte

Xedrenio Forte – krople do łagodzenia objawów silnego wysuszenia oczu.

Zastosowanie: krople do oczu przeznaczone są do zmniejszenia objawów silnego wysuszenia oczu oraz w celu ochrony, nawilżenia oraz wygładzenia powierzchni oka.

Sposób użycia: należy podać 1-2 krople do worka spojówkowego, anastępnie mrugnąć powieką kilka razy w celu rozprowadzenia kropli pocałej powierzchni oka. Należy zdjąć korek zabezpieczający pompkę. Chwycić pompkę ręką,Odwrócić butelkę inacisnąć pompkę, aż do chwili, kiedy pojawi się pierwsza kropla roztworu.Trzymać butelkę odwróconą, należy podać dooka odpowiednią ilość kropli poprzez naciskanie pompki.
Składniki: chlorek sodu, diwodorofosforan sodu dwuwodny, fosforan dwusodowy bezwodny, hialuronian sodu 0,4%, woda oczyszczona.

Sól fizjologiczna

GILBERT NaCl 0,9% jest sterylnym, nie zawierającym konserwantów roztworem soli fizjologicznej dostępnym w postaci jednorazowych ampułek.Nie należy stosować  produktu do iniekcji. Bezpieczny, higieniczny i łatwy w użyciu. Świetnie nadaje się do codziennego oczyszczania i nawilżania nawet bardzo wrażliwych miejsc, takich jak okolice oczu.

Nutrof Total

Zawiera witaminy i mikroelementy o działaniu antyoksydacyjnym* oraz cynk, który przyczynia się do utrzymania prawidłowego widzenia.

Nutrof Total® zawiera: 

niezbędne kwasy tłuszczowe: omega 3 (EPA i DHA)
resweratrol
luteinę krystaliczną i zeaksantynę
minerały i witaminy
nowość witaminę D3.

*cynk, miedź, selen, witamina E i witamina C przyczyniają się do ochrony struktur komórkowych przed uszkodzeniem oksydacyjnym. Ważny jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

0 0 głosów
Ocena artykułu

Możesz zobaczyć także

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aaaa
Aaaa
3 lat temu

Podpowiedź skąd wytrząsnąć tabletki z iwermektyna..?są one już dostępne w Polsce? Znalazłam tylko maść 😬