MGD, ZSO – zabieg rexon eye, moja opinia

MGD – czyli dysfunkcja gruczołów meiboma. Objawia się niedrożnością kanalików powiekowych. Powodów może być naprawdę wiele, przykładowo zbyt mała produkcja lipidów (oleju) potrzebnego do nawilżenia naszego oka, jej zła jakość, bądź paradoksalnie nadprodukcja tej wydzieliny co w konsekwencji powoduję blokowanie się jej tuż przy ujściu gruczołów na krawędzi brzegów powiek.

Koszt i ilość zabiegów

Koszt zabiegu to około 1000-1200 zł za serię 4 zabiegów.

Jak wygląda zabieg

Zabieg polega na założeniu specjalnych okularów które pobudzają gruczoły do prawidłowej pracy. Trwa ok. 20 minut. Producent deklaruje, że potrzebne są 4 zabiegi w odstępie 1 tygodnia aby uzyskać widoczną poprawę.

Moja opinia

Miałem wykonywany ten zabieg. Sam w sobie jest powiedzmy neutralny w odczuciach. Czujemy ciepło, sami musimy kontrolować i mówić lekarzowi prowadzącemu czy nie jest nam “za ciepło”. Siadamy na wygodnym fotelu, zamykamy oczy. Nakładamy okulary na oczy i siedzimy tak sobie około 20 minut. Trzeba być bardzo uważnym i zgłaszać gdy tylko zrobi Nam się za ciepło aby uniknąć nieprzyjemnych efektów ubocznych.

Przy lekkim ZSO spowodowanym dysfunkcja gruczołów meiboma zabieg powinien trochę podreperować nawilżenie oczu.

Przy typowym MGD, zabieg ten mojego problemu nie rozwiązał. Blokowanie się wydzieliny w dalszym ciągu miało miejsce i nie mogłem zrezygnować z codziennych ciepłych okładów oraz domowego masażu nawet po ukończeniu 4 zabiegów.

Z swojej strony polecam ten zabiegu osobą które chorują na zdiagnozowane MGD. Aczkolwiek, na pewno nie wyleczy waszego problemu w 100%, raczej lekko poprawi się nawilżenie oczu, a wydzielina będzie minimalni mniej się blokować. Osoby które chorują na lekki ZSO spowodowany lekkim MGD być może będą wstanie uzyskać większą poprawę. Pamiętajmy jednak, że zabieg nie należy do najtańszych.

Osobiście miałem ten zabieg wykonany dwa razy (2 serie po 4 zabiegi w odstępie między seriami około 1 roku). Analizując wszystkie za i przeciw po kilku latach (poprawiam swoją opinię w 2022 roku), myślę że razem z zabiegiem e-eye, dobrze się one uzupełniają.

 

0 0 głosów
Ocena artykułu

Możesz zobaczyć także

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aa
Aa
3 lat temu

Mi bardzo pomógł ten zabieg. Od długiego czasu stosowalam krople, które prawie w ogóle nie pomagały. Dopiero po tych zabiegach oczy nie były tak czerwone i znacznie mniej piekły. Najpierw efekt był na jeden lub dwa dni ale po całej serii utrzymuje się długo. Czasami jak oczy swędzą to oczyszczam brzegi powiek ale to rzadkość. Także ostatecznie nie żałuję wydanego 1000zl i polecam